30.03.2011

TOMS


Pięć lat temu Blake Mycoskie założył firmę TOMS. Zajmuje się ona produkcją butów, które są inspirowane kulturą i stylem mieszkańców Argentyny. Wyróżniają się one ciekawymi krojami i bogatą kolorystyką. To właśnie w Argentynie, Mycoskie zainspirował się i stworzył firmę, która ma na celu chronienie stóp dzieci z ubogich regionów Afryki i Ameryki Południowej. Wpadł na świetny pomysł - za każdą sprzedaną parę butów, drugą otrzymuje ubogie dziecko. Ideę TOMS poparły też inne firmy, takie jak Ralph Lauren, Element Skateboards. Miejmy nadzieję, że firm będzie przybywać.
TOMS aktywnie działa charytatywnie organizując np. akcję one day without shoes(jeden dzień bez butów), mająca na celu zwrócenie uwagi na problem i zapotrzebowanie na obuwie w krajach trzeciego świata. Brak obuwia szerzy tam choroby. W tym roku ten dzień wypada 5 kwietnia. Do września 2010 roku firma TOMS podarowała ponad milion par nowych butów na świecie.  
Buty szyte są z naturalnych materiałów, częściowo z recyklingu. Przyjazne dla środowiska i podobno bardzo wygodne. Wybór butów jest spory, więc każdy w rodzinie znajdzie coś dla siebie. Mamom polecamy model Wrap Boot.

 


  via 

4 komentarze:

 1. Niestety TOMS shoes jest bardzo słabo znaną firmą w Polsce. Już wielokrotnie zaglądałam na ich stronę, aby sprawdzić, czy coś się tam zmieniło. Niestety na dal nie ma możliwości wysyłki butów do Polski.
  Szkoda, że tak mało osób w Polsce słyszało o TOMS i dniu bez butów. W tym roku staramy się to zmienić. Zapraszam serdecznie do dołączenia http://www.facebook.com/event.php?eid=207964429213668

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, to prawda. My też często zaglądamy czy coś się zmieniło i czy buty będą do kupienia w Polsce. Chętnie dołączymy do facebooka.

  OdpowiedzUsuń
 3. W 2010 kupiłam buty TOMS w Złotych Tarasach w Warszawie.

  OdpowiedzUsuń